Reštaurácia Palatín

O reštaurácii

 

Reštaurácia je situovaná na nádvorí Bytčianskeho zámku v bezprostrednej blízkosti Sobášneho paláca v klasicistickej budove, ktorá je súčasťou areálu.. Dva impozantné monumenty, ktoré vytvárajú nezabudnuteľnú a výnimočnú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať s výborným jedlom, kvalitným vínkom na terase reštaurácie, ktorá je súčasťou areálu a priamo prepojená s reštauráciou. Možno by ste ju očakávali zariadenú v historickom štýle, no my sme sa rozhodli pre elegantný kontrast. Citlivo a decentne zrekonštruovaný priestor vytvára s klenbami a novovybudovanou vinotékou zo starého alpského dreva harmonický celok, ktorý si Vás pri prvej návšteve podmaní. Vôňa starého dreva a pohľad na obrazy starej Bytče vo Vás vyvolajú nezabudnuteľné pocity.

Dbáme na výber a čerstvosť surovín, ktoré sú predpokladom kvalitného jedla. V čase sezóny zužitkovávame zeleninu, bylinky a ostatné suroviny z vlastnej produkcie. Kuchyňa využíva medzinárodnú rozmanitosť, no zároveň prezentuje aj domácu kuchyňu v modernom poňatí. Ponuku pravidelne dopĺňame jedlami zo sezónnych surovín. Na jar si môžete u nás pochutnať na špargli, v lete na lahodných jedlách z húb a v neskorej jeseni si labužníci prídu na svoje počas kačacích hodov, alebo pri jedlách z diviny.

K dobrému jedlu patrí aj kvalitné víno, ktoré sme osobne vybrali s našim someliérom. V ponuke nájdete tie najlepšie vína so Slovenska, Rakúska, Nemecka, Chile, Talianska a samozrejme Francúzskeho Alsace zaujímavo odprezentované v novovybudovanej vinotéke zo starého Alpského dreva.

Doprajte si chvíle pohody a relaxu pri kvalitnom jedle a víne a strávte ich v krásnom prostredí Bytčianskeho zámku.